W maju 2024 roku sprzedaż modelu Škoda Octavia zanotowała imponujący wzrost o 43,42% w porównaniu do maja 2023 roku. Tak znaczące spotęgowanie sprzedaży przekłada się również na wzrost udziału modelu w rynku, który zwiększył się o 1,12 punktu procentowego, co plasuje Škodę Octavia na pierwszym miejscu w segmencie aut kompaktowych.

Sukces marki Škoda wynika z nieustannego zaangażowania w dostarczanie najwyższej jakości pojazdów, spełniających rosnące potrzeby i oczekiwania klientów. Škoda Octavia, ceniona za niezawodność, innowacyjne technologie oraz wyjątkowy komfort jazdy, zdobyła jeszcze większe uznanie wśród polskich kierowców.

Sukces Škody Octavia

Octavia przez lata budowała swoją renomę jako lider segmentu. Jest to samochód, który trafia zarówno w potrzeby klientów indywidualnych, małych przedsiębiorstw, jak i dużych flot. Wraz z wyprzedażą ostatnich egzemplarzy poprzedniej wersji, rozpoczęliśmy przyjmowanie zamówień na nowy model po faceliftingu. Nowa Škoda Octavia zyskała nie tylko nową stylistykę, ale także szereg innowacji, w tym najnowsze systemy multimedialne. Dzięki temu będzie skutecznie rywalizować na rynku i spodziewamy się, że coraz częściej będziemy ją widywać na czołowych miejscach – mówi Michał Bajon, Dyrektor Sprzedaży marki Škoda.

Innowacje i Zrównoważony Rozwój

Škoda kontynuuje swoje działania na rzecz innowacji i zrównoważonego rozwoju, wprowadzając nowe technologie i rozwiązania, które mają na celu poprawę komfortu jazdy oraz zmniejszenie wpływu na środowisko. Model Octavia jest dostępny z nowoczesnymi silnikami benzynowymi, wysokoprężnymi oraz hybrydowymi, co pozwala klientom na wybór najlepszego dla siebie rozwiązania.

Nowe Wersje Liftback i Combi

Wprowadzone w tym roku nowe wersje Liftback i Combi kultowego modelu otrzymały odświeżony wygląd, w tym zmieniony grill i nowe reflektory Matrix LED drugiej generacji. Bogate standardowe wyposażenie obejmuje między innymi dwustrefowy system Climatronic. Wnętrze wzbogacono o ekologiczne materiały, a model wyposażono w dodatkowe systemy bezpieczeństwa i wspomagania kierowcy, które zwiększają bezpieczeństwo aktywne i pasywne. Nowa struktura gamy zapewnia dodatkowe opcje indywidualizacji.

Škoda Octavia to symbol niezawodności, nowoczesności i dbałości o środowisko, który kontynuuje swoją dominację na rynku, odpowiadając na zmieniające się potrzeby klientów.

 

źródło:

https://prportal.skoda.pl/informacje-prasowe/powrot-skody-octavia-na-pozycje-lidera-polskiego-rynku-3444

skoda-blog

Škoda Octavia liderem polskiego rynku

24.06.2024 Zespół GetAuto.pl