Samochody elektryczne oferują liczne korzyści eksploatacyjne. Ich płynnie działający, niemal bezgłośny napęd natychmiastowo oddaje moc, a konfiguracja 4x4 zapewnia precyzyjny i błyskawiczny rozkład momentu obrotowego. W optymalnym scenariuszu, przy większości ładowań w domowych warunkach, koszty paliwa, czyli prądu, są wyjątkowo niskie. Uzupełnianie energii odbywa się bez potrzeby wizyt na stacji paliw. Dodatkowym atutem jest uproszczony zakres obsługi serwisowej, w tym ograniczone zużycie elementów układu hamulcowego. Brak wielu komponentów sprawia, że serwisowanie aut elektrycznych jest prostsze i tańsze niż pojazdów spalinowych, nie wymaga m.in. wymiany szeregu płynów eksploatacyjnych. Nabywcy elektrycznych modeli Mercedes-Benz klas wyższej i luksusowej, takich jak EQE, EQE SUV, EQS oraz EQS SUV, otrzymują bezpłatnie Zintegrowany Pakiet Serwisowy ważny przez 6 lat lub 90 000 km, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.

Mercedes-Benz oferuje korzystnie skalkulowane pakiety serwisowe zarówno dla modeli spalinowych, hybrydowych, jak i elektrycznych. Pakiety te łączą najwyższą jakość usług z przewidywalnością kosztów. Historia serwisowania w autoryzowanych placówkach zwiększa atrakcyjność samochodu przy odsprzedaży oraz utrzymanie jego wartości na rynku wtórnym. Dostępne są również pakiety przedłużające gwarancję, zabezpieczające przed nieprzewidywalnymi kosztami napraw po wygaśnięciu gwarancji producenta. Pakiet gwarancyjny obejmuje prawie wszystkie elementy elektryczne, hydrauliczne i mechaniczne, a naprawy wykonywane są z wykorzystaniem oryginalnych części Mercedes-Benz. Szczegółowe informacje na temat poszczególnych pakietów można znaleźć na stronie: Mercedes-Benz Pakiety Serwisowe.

Nabywcy elektrycznych modeli Mercedes-Benz klas wyższej i luksusowej, takich jak EQE, EQE SUV, EQS oraz EQS SUV (w tym Mercedes-Maybach) wyprodukowanych od 2024 roku, mogą liczyć na dodatkową korzyść w postaci bezpłatnego Zintegrowanego Pakietu Serwisowego. Obejmuje on trzy przeglądy wraz z niezbędnymi pracami serwisowymi przeprowadzanymi zgodnie z wytycznymi producenta, w okresie do 6 lat lub do przebiegu 90 000 km, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.

W ramach prac serwisowych, wykonywanych z użyciem oryginalnych części Mercedes-Benz, wykwalifikowani technicy sprawdzają wszystkie układy, elementy i systemy wskazane w elektronicznej karcie przeglądowej, elementy związane z bezpieczeństwem oraz komponenty elektryczne, w tym akumulator wysokiego napięcia. Wymieniane są także filtry kabinowe i płyn hamulcowy (co 2 lata). W zależności od wyposażenia, zakres prac obejmuje też sprawdzenie i nasmarowanie prowadnic okna dachowego, sprawdzenie poprawności działania haka holowniczego czy wymianę filtra HEPA. Pakiet zawiera również proaktywne proponowanie terminów przeglądu za pośrednictwem Mercedes me connect.

 

źródło

https://media.mercedes-benz.pl/zrozumiec-elektromobilnosc-12-elektryczne-modele-mercedes-benz-z-rodziny-eqe-i-eqs-z-pakietem-serwisowym-w-cenie-samochodu/ 

 

bennzzz

Mercedes-Benz – elektryczne modele

20.06.2024 Zespół GetAuto.pl