Rozszerzenie Rodziny MINI

Kilka miesięcy po wprowadzeniu na rynek nowego 3-drzwiowego MINI Cooper, do rodziny MINI dołącza pięciodrzwiowy model Cooper. Charakteryzujący się typową dla marki frajdą z jazdy, większym wnętrzem i wysoką funkcjonalnością, ten pięcioosobowy samochód wyróżnia się unikalnym designem, łączącym tradycję z nowoczesnym, purystycznym językiem stylistycznym oraz innowacyjnymi systemami wspomagającymi kierowcę.

Wymiary i Komfort

Przy długości 4036 mm, szerokości 1744 mm i wysokości 1464 mm, wymiary nadwozia 5-drzwiowego MINI Cooper są niemal identyczne jak w poprzednim modelu, podkreślając ideę maksymalnej przestrzeni na niewielkiej powierzchni. Wnętrze oferuje miejsce dla pięciu osób, a rozstaw osi jest dłuższy o 72 mm, co przekłada się na większy komfort i przestrzeń. Krótkie zwisy karoserii i klarowne powierzchnie nadają nowemu modelowi niepowtarzalną charyzmę.

Dynamiczna Jazda

Większy wariant nadwozia MINI Cooper to również frajda z jazdy i charakterystyczna zwinność. Do wyboru są dwa wydajne silniki benzynowe: trzycylindrowy o mocy 115 kW/156 KM oraz czterocylindrowy o mocy 150 kW/204 KM. Precyzyjny układ kierowniczy i mocne hamulce zapewniają gokartowe wrażenia z jazdy, bezpieczeństwo i komfort. Kompaktowe wymiary i niewielka średnica zawracania wynosząca 11,4 m sprawiają, że 5-drzwiowe MINI Cooper jest idealne do miasta.

Funkcjonalność i Styl

Nowe 5-drzwiowe MINI Cooper łączy w sobie charyzmatyczną stylistykę z dodatkową funkcjonalnością. Większa szerokość wnętrza zapewnia wygodną przestrzeń dla trzech pasażerów z tyłu, a tylna kanapa składana w proporcjach 60:40 zwiększa pojemność bagażnika z 275 do 925 litrów.

Charyzmatyczny Design

Nowe MINI Cooper charakteryzuje się "charyzmatyczną prostotą" i nowym językiem stylistycznym, łączącym tradycyjne wartości marki z przyszłościowymi technologiami. Krótkie zwisy karoserii, krótka maska, duży rozstaw osi i duże koła podkreślają miejski charakter pojazdu. Oryginalność MINI Cooper podkreślają kultowe okrągłe reflektory i ośmiokątna atrapa chłodnicy.

Indywidualne Opcje Wyposażenia

Nowe 5-drzwiowe MINI Cooper dostępne jest w jedenastu kolorach karoserii z opcjami dachów w kontrastujących kolorach. Wygląd zewnętrzny można dostosować do indywidualnych preferencji dzięki czterem różnym liniom stylistycznym: Essential, Classic, Favoured i JCW, które podkreślają różne aspekty charakteru pojazdu.

Zaawansowane Wnętrze

Wnętrze nowego MINI Cooper łączy minimalistyczny design z nowoczesnymi technologiami. Wyświetlacz Head-Up oraz centralny wyświetlacz OLED rewolucjonizują wrażenia użytkownika, oferując intuicyjną obsługę wszystkich funkcji pojazdu. Innowacyjne materiały, takie jak dzianina z recyklingu, tworzą przytulną atmosferę we wnętrzu.

Innowacje Techniczne

Nowe systemy wspomagające kierowcę, takie jak asystent parkowania Plus i MINI Digital Key Plus, ułatwiają codzienną jazdę i parkowanie. Inteligentny asystent głosowy MINI oraz nowy system operacyjny MINI 9 zapewniają jeszcze większy komfort użytkowania.

Wydajne Silniki Benzynowe

Nowe 5-drzwiowe MINI Cooper dostępne jest z dwoma silnikami benzynowymi: trzycylindrowym o mocy 115 kW/156 KM oraz czterocylindrowym o mocy 150 kW/204 KM. Adaptacyjne zawieszenie i zwiększona szerokość opon zapewniają doskonałą dynamikę i komfort jazdy.

Ekologiczne Materiały

Wnętrze nowego MINI Cooper wykonane jest z wysokiej jakości materiałów przyjaznych dla środowiska, takich jak dzianina z poliestru z recyklingu, co podkreśla zaangażowanie marki w zrównoważony rozwój.

Nowe 5-drzwiowe MINI Cooper to połączenie charyzmatycznej stylistyki, innowacyjnych technologii i wysokiej funkcjonalności, co czyni go wyjątkowym wyborem w segmencie miejskich samochodów.

P90553930_highRes_mini-cooper-s-5-door

Nowy MINI Cooper

19.06.2024 Zespół GetAuto.pl