Mercedes-AMG, znana marka samochodów sportowych i wyczynowych, wprowadza na rynek dwie nowe hybrydy plug-in, które łączą wysokie osiągi z wszechstronnością na co dzień oraz dużym zasięgiem w trybie elektrycznym. Nowy Mercedes-AMG GLE 53 HYBRID 4MATIC+ dostępny jest zarówno jako SUV, jak i Coupé.

Wysokie osiągi i zasięg w trybie elektrycznym

Prezes zarządu Mercedes-AMG GmbH, Michael Schiebe, podkreśla, że GLE 53 HYBRID oferuje unikalne połączenie przyjemności z jazdy i zasięgu w trybie elektrycznym, stanowiąc dodatkowy filar przyszłościowego portfolio Mercedes-AMG. Nowe modele są skierowane do nowych grup docelowych, które cenią sobie zarówno wysokie osiągi, jak i ekologiczną jazdę.

Zaawansowany silnik hybrydowy

Podstawą sportowych wrażeń z jazdy jest rzędowy, sześciocylindrowy silnik turbo o pojemności 3,0 l. Został on gruntownie zmodyfikowany na potrzeby hybrydy plug-in, wytwarzając teraz moc 330 kW (449 KM). Silnik współpracuje z jednostką elektryczną o mocy 100 kW (136 KM) i akumulatorem trakcyjnym o pojemności 31,2 kWh brutto (24,1 kWh netto).

Imponujące osiągi

Moc systemowa wynosząca 400 kW (544 KM) i systemowy moment obrotowy 750 Nm zapewniają imponujące osiągi. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje zaledwie 4,7 s, a prędkość maksymalna została elektronicznie ograniczona do 250 km/h. W trybie elektrycznym prędkość maksymalna wynosi 140 km/h. Zasięg w trybie elektrycznym wynosi od 80 do 87 km, co pozwala na codzienne podróże bez angażowania silnika spalinowego.

Nowoczesne ładowanie

Na pokładzie znajduje się ładowarka prądu przemiennego (AC) o mocy 11 kW oraz opcjonalna szybka ładowarka prądu stałego (DC) o mocy 60 kW, która umożliwia naładowanie akumulatora od 10% do 80% w ciągu zaledwie 20 minut.

Przeprojektowany wygląd

Nowy Mercedes-AMG 53 HYBRID 4MATIC+ charakteryzuje się licznymi zmianami w zakresie designu i wyposażenia. Specyficzne elementy stylistyczne, takie jak dolna przednia osłona i emblematy na błotnikach, wyróżniają hybrydę na tle innych modeli. Standardowo pojazd wyposażony jest w 21-calowe felgi z lekkiego stopu oraz wysokowydajny układ hamulcowy AMG.

Innowacyjne wnętrze

We wnętrzu dominuje panoramiczny wyświetlacz z ekranem systemu informacyjno-rozrywkowego MBUX, który obejmuje widoki i funkcje zarezerwowane dla hybryd, takie jak menu ładowania oraz wskazania dotyczące stanu naładowania akumulatora i zasięgu w trybie elektrycznym.

Wszechstronne wyposażenie standardowe

Specyfikacja nowego Mercedesa-AMG 53 HYBRID 4MATIC+ obejmuje bogate wyposażenie standardowe, w tym elektrycznie otwierany panoramiczny dach, podgrzewane przednie siedzenia, adaptacyjnego asystenta świateł drogowych, aktywny układ wydechowy AMG Performance oraz nagłośnienie Burmester®. Dodatkowo, w wersji Coupé dostępne są klimatyzowane przednie siedzenia oraz reflektory MULTIBEAM LED.

Nowo opracowane podwozie

Zawieszenie pneumatyczne AMG RIDE CONTROL+ z adaptacyjnym tłumieniem zostało specjalnie przystosowane do wymagań GLE 53 HYBRID 4MATIC+. Nowe odboje kolumn i amortyzatory tylnej osi oraz kompleksowa aktualizacja oprogramowania zapewniają wyważone połączenie komfortu jazdy z typowym dla AMG sportowym charakterem.

Tryby jazdy AMG

Nowy Mercedes-AMG 53 HYBRID 4MATIC+ oferuje różnorodne tryby jazdy AMG DYNAMIC SELECT, dostosowane do hybrydowego napędu plug-in. Programy te regulują kluczowe parametry jazdy, takie jak reakcja silnika, charakterystyka układu kierowniczego i brzmienie. Dodatkowo, modele hybrydowe posiadają tryby Electric i Battery Hold, które optymalizują zużycie energii i pozwalają na pełne wykorzystanie potencjału napędu elektrycznego.

Unikalny dźwięk AMG

Sportowa hybryda poruszająca się w trybie całkowicie elektrycznym jest wyposażona w system dźwiękowy, który ostrzega o zbliżaniu się pojazdu. Specjalnie skomponowany dźwięk AMG jest modulowany w zależności od prędkości i transmitowany na zewnątrz pojazdu, co zapewnia bezpieczne użytkowanie na terenie Unii Europejskiej.

 

https://media.mercedes-benz.pl/nowy-mercedes-amg-gle-53-hybrid-4matic-doskonae-osiagi-na-co-dzien/

800_24c0243-021

Nowy Mercedes-AMG GLE 53 HYBRID 4MATIC+: doskonałe osiągi na co dzień

09.07.2024 Zespół GetAuto.pl