Po entuzjastycznym przyjęciu modelu DS 7 ÉLYSÉE, DS Automobiles przedstawia DS 7 VAUBAN – opancerzoną hybrydę typu plug-in opartą na modelu DS 7 E-TENSE 4x4 300. Ta wyjątkowa oferta, dostępna w ograniczonej liczbie egzemplarzy, wprowadza nową jakość na rynek.

Francuska Produkcja i Wyjątkowy Komfort

DS 7 VAUBAN jest produkowany we Francji, a jego opancerzenie realizowane jest w Hérimoncourt, blisko fabryki w Miluzie, gdzie powstają wszystkie modele DS 7. Symbolizując francuską sztukę podróżowania i komfortu w standardzie Première Classe, DS 7 VAUBAN to pojazd o niemal niezauważalnym opancerzeniu i niskiej masie, oferujący doskonałą dynamikę znaną z DS 7 E-TENSE 4x4 300. Co ważne, do jego prowadzenia wystarczy standardowe prawo jazdy kategorii B.

Niezwykła Technologia i Bezpieczeństwo

Opancerzenie DS 7 VAUBAN zostało zaprojektowane z myślą o maksymalnej wydajności. Wykorzystanie materiałów takich jak aramidy, włókna HPPE, stal pancerna oraz bezpieczne szkło zapewnia ochronę na poziomie VPAM 4, chroniąc przed pociskami z broni krótkiej. Mimo dodatkowej masy wynoszącej zaledwie 164 kg, DS 7 VAUBAN zachowuje doskonałe właściwości jezdne i dynamiczne.

Doskonałe Właściwości Jezdne

Dzięki zawieszeniu aktywowanemu kamerą DS ACTIVE SCAN SUSPENSION, DS 7 VAUBAN oferuje drogę hamowania porównywalną z DS 7 E-TENSE 4x4 300. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi jedynie 6,1 sekundy, co jest tylko o 0,2 sekundy wolniejsze niż w standardowym modelu. Zachowany został także promień skrętu wynoszący 10,45 m, wiodący w segmencie SUV-ów premium.

Luksus i Personalizacja

Wnętrze DS 7 VAUBAN nadzorowane jest przez mistrzów tapicerstwa, którzy dbają o najwyższy poziom wyrafinowania. Specjalne tłoczenia oraz unikalne elementy sterowania wyróżniają ten model. Dodatkowe opcje obejmują zarówno pakiety ochronne (automatyczne gaśnice, zamknięty obieg powietrza, syrena, interkom), jak i te związane z komfortem pasażerów oraz personalizacją pojazdu (specjalne kolory nadwozia, obicia wewnętrzne, hafty, mocowania proporców).

Historia i Dziedzictwo

DS 7 VAUBAN swoją nazwę zawdzięcza fortyfikacjom Vaubana z XVII wieku, które zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Te niezwykłe budowle symbolizują trwałość i wytrzymałość, co doskonale odzwierciedla charakter nowego modelu DS.

Premiera i Współpraca

Pierwszy DS 7 VAUBAN został już wyprodukowany, a homologacja zaplanowana jest na czerwiec. Sprzedaż rozpocznie się wkrótce po tym. Ten opancerzony pojazd specjalny jest efektem współpracy DS Automobiles z WELP Group, jednym z liderów w dziedzinie zabudów specjalnych pojazdów opancerzonych.

Unikalna Propozycja

DS 7 VAUBAN to wyjątkowa propozycja dla wymagających klientów, oferująca wyrafinowanie, komfort oraz najwyższy poziom bezpieczeństwa. Dostępny w konkurencyjnej cenie od 165 000 euro, z serwisowaniem na poziomie standardowego DS 7, stanowi doskonały wybór dla tych, którzy cenią francuską sztukę podróżowania.

„DS 7 VAUBAN to opancerzony pojazd specjalny będący efektem naszej współpracy z WELP. Jest to produkt stworzony z myślą o klientach oczekujących wyrafinowania, komfortu i bezpieczeństwa, który wprowadza nową jakość do naszej oferty” – podsumowuje DS Automobiles

 

źródło: https://www.media.stellantis.com/pl-pl/ds/press/ds-7-vauban-opancerzona-hybryda-plug-in

liderautodewdfw

DS 7 VAUBAN: OPANCERZONA HYBRYDA PLUG-IN

08.07.2024 Zespół GetAuto.pl