Wyróżniające Cechy i Funkcjonalności

Szósta generacja Opla Astry nie miała sobie równych w segmencie samochodów kompaktowych w plebiscycie Auto Lider 2024 zorganizowanym przez redakcje tygodnia „Motor” i portalu MagazynAUTO.pl. Niemiecki kompakt przekonał jurorów zestawem cech i funkcjonalności, które wyróżniają Astrę na tle konkurencji – nowoczesnym, niemieckim charakterem, śmiałą stylistyką, funkcjonalnym wnętrzem i zaawansowanymi technologiami wspierającymi kierowcę w podróży. Opel Astra, dostępny w wersjach hatchback i Sports Tourer oraz licznych innowacyjnych opcjach napędów, na nowo wyznacza standardy na polskich drogach.

Wygrana w Plebiscycie Auto Lider 2024

Warszawa. Opel Astra zdobył tytuł najlepszego auta kompaktowego w tegorocznej edycji plebiscytu Auto Lider 2024. Jury złożone z ekspertów motoryzacji, redaktorów magazynu „Motor”, brało pod uwagę przede wszystkim komfort i bezpieczeństwo jazdy, wygląd i łatwość obsługi, a także wymogi ekologiczne i poziom sprzedaży ocenianych modeli. Niemiecka Astra wyróżniła się na wszystkich tych polach wśród zgłoszonych 16 kandydatów, dystansując europejską i japońską konkurencję.

Nowoczesny Design i Zaawansowane Technologie

Szósta generacja Opla Astry otworzyła nowy rozdział w przeszło 30-letniej historii tego modelu. Połączyła niemiecką niezawodność i funkcjonalność z innowacyjnym podejściem do projektu nadwozia, wykończenia wnętrza i topowymi rozwiązaniami technicznymi wspierającymi kierowcę podczas jazdy. Sportowy, śmiały i przejrzysty styl nadwozia podkreśla przedni pas Opel Vizor, tworzący jednolitą osłonę dla adaptacyjnych lamp pikselowych Intelli-Lux LED®, świateł do jazdy dziennej, kamer i czujników.

Wnętrze i Komfort Użytkowania

Minimalistyczne wnętrze zachwyca prostotą i intuicyjną obsługą. Kierowca może odczytać najważniejsze informacje na w pełni cyfrowej desce rozdzielczej Pure Panel® z 10-calowym ekranem dotykowym i tej samej wielkości wyświetlaczem lub na rozszerzonym polu przed przednią szybą, dzięki projekcji wyświetlacza Intelli-HUD. Inteligentne systemy multimedialne umożliwiają integrację z telefonem. Pakiet Intelli-Drive 2.0 zawiera półautomatyczne systemy wspomagające kierowcę, w tym zaawansowane układy dostosowania prędkości jazdy (AISA) czy zmiany pasa ruchu (SALC).

Różnorodność Wersji i Opcji Napędów

Lider aut kompaktowych jest dostępny jako pięciodrzwiowy hatchback lub kombi Sports Tourer – z przestrzenią bagażową aż do 1 634 litrów i podłogą Flex Floor montowaną na dwóch wysokościach (w modelach spalinowych). Każdy model występuje w trzech wersjach napędu – z gamą dynamicznych silników spalinowych o mocach od 110 do 130 KM, w najnowszej generacji Plug-In Hybrid 180 lub 225 KM oraz w pełni elektrycznej. Tę ostatnią stanowi jednostka o mocy do 156 KM z akumulatorami 54 kWh oferującymi zasięg lokalnie bezemisyjnej jazdy bez postoju na ładowanie aż do 413 km dla wersji Sports Tourer (wg WLTP1) i aż do 418 km dla wersji hatchback (wg WLTP1) oraz 30-minutowy czas ładowania do poziomu 80% baterii na szybkiej ładowarce.

Opel Astra VI generacji to samochód, który dzięki swojej innowacyjności, funkcjonalności i zaawansowanym technologiom, zdobył uznanie zarówno ekspertów, jak i kierowców, potwierdzając swoją pozycję lidera w segmencie kompaktów.

 

źródło

https://www.media.stellantis.com/pl-pl/opel/press/opel-astra-z-tytulem-auto-lidera-2024

liderauto

Opel Astra VI Generacji - Lider Kompaktów w Plebiscycie Auto Lider 2024

05.07.2024 Zespół GetAuto.pl