Nowoczesna ewolucja zewnętrza TUCSON-a

Samochód Hyundai TUCSON wyróżnia się na rynku dzięki unikalnemu wyglądowi. Po niedawnym faceliftingu, przednie światła zachowały motyw skrzydeł, lecz zmniejszono liczbę segmentów LED z pięciu do czterech na każdą stronę. Nowe światła są większe i wykorzystują zaawansowaną technologię matrycową, a kierunkowskazy są teraz zintegrowane z głównymi lampami. Zmiany objęły także grill, zderzaki, przetłoczenia boczne oraz paletę dostępnych kolorów i wzory felg. Dzięki tym modyfikacjom, TUCSON prezentuje się bardziej nowocześnie, aczkolwiek jest to ewolucja, a nie rewolucja. Z tyłu zwiększono powierzchnię oczyszczania przez tylne wycieraczki, co jest przykładem drobnych, ale pozytywnych zmian.

Rewolucyjna zmiana wnętrza nowego TUCSON-a

Wnętrze TUCSON-a przeszło kompletną metamorfozę. Nowa kierownica z nowym układem przycisków, zmodernizowana deska rozdzielcza oraz sterowanie automatyczną skrzynią biegów zlokalizowane teraz przy kierownicy, to tylko niektóre z nowości. Zmieniono także system sterowania klimatyzacją, podłokietnik, nawiewy oraz jakość użytych materiałów, które teraz są wyższej jakości i bardziej przyjemne w dotyku. Wnętrze zostało też stylistycznie ujednolicone z innymi modelami marki, takimi jak KONA czy IONIQ 5, co podnosi jego atrakcyjność i ergonomiczność.

Subtelne zmiany w układach napędowych TUCSON-a

Podstawową jednostką napędową w ofercie dla rynku polskiego pozostaje silnik 1.6 T-GDi z turbodoładowaniem, dostępny w konfiguracji od 160 KM z manualną skrzynią biegów do zaawansowanych opcji hybrydowych. Dostępna jest również siedmiostopniowa dwusprzęgłowa skrzynia biegów, która funkcjonuje jako miękka hybryda oraz opcje z napędem na cztery koła. Facelifting wprowadził również delikatne zmiany w mocy silnika elektrycznego oraz maksymalnej prędkości na napędzie elektrycznym, co zwiększa efektywność i komfort jazdy.

Znaczenie biznesowe modelu TUCSON w Europie

Hyundai TUCSON jest liderem segmentu D-SUV w Europie, a w Polsce odpowiada za znaczącą część sprzedaży marki. W 2023 roku zanotował rekordową liczbę sprzedaży, z silnym trendem wzrostowym w kierunku wersji hybrydowych. TUCSON stanowi istotny element oferty Hyundaia, odpowiadając za 43% wszystkich rejestracji marki w Polsce w pierwszej połowie roku. Wzrost zainteresowania modelami hybrydowymi podkreśla zwiększające się zainteresowanie klientów bardziej ekologicznymi opcjami napędowymi.

Polska premiera prasowa TUCSON-a

Premiera prasowa TUCSON-a odbyła się w wyjątkowych okolicznościach na lotnisku Częstochowa-Rudniki, gdzie dziennikarze mieli możliwość przetestowania nie tylko odświeżonych modeli TUCSON, ale również najnowszych i30 oraz IONIQ 5 N. Oprawę medialną uzupełniły akrobacje lotnicze, które stanowiły atrakcyjne tło dla prezentacji pojazdów.

 

https://www.hyundai.news/pl/articles/informacje-prasowe/nowy-tucson-fl.html

tucson2

Hyundai TUCSON – duża suma małych zmian

25.06.2024 Zespół GetAuto.pl