Nowy Mercedes-Benz G 580 z technologią EQ, który stanowi pierwszy w pełni elektryczny model w kultowej serii terenowych pojazdów tej marki, rewolucjonizuje pojęcie luksusowego samochodu terenowego, łącząc historyczne wzornictwo z przyszłościowymi technologiami. Pojazd ten, utrzymany w charakterystycznej dla serii kanciastej sylwetce, wyposażony został w specjalnie przystosowaną ramę drabinkową, która teraz wspiera zaawansowany napęd elektryczny.

Akumulator litowo-jonowy o imponującej pojemności 116 kWh pozwala na przejechanie do 473 km na jednym ładowaniu, zgodnie z wymogami testów WLTP, co czyni go idealnym wyborem dla osób poszukujących zarówno wydajności, jak i ekologicznych rozwiązań. Co więcej, elektryczna Klasa G jest napędzana przez cztery niezależnie sterowane silniki elektryczne umieszczone przy kołach, co zapewnia nie tylko niespotykaną wcześniej moc, ale również wyjątkową precyzję w sterowaniu napędem na trudnych terenach.

Dodatkowo, pojazd wyróżnia się nowoczesnymi funkcjami ułatwiającymi manewrowanie w ekstremalnych warunkach, takimi jak G-TURN, które umożliwia pojazdowi obracanie się niemal w miejscu, G-STEERING, które minimalizuje promień skrętu podczas jazdy terenowej, oraz inteligentne funkcje pełzania, które zachowują optymalne prędkości na skomplikowanych trasach, działając niczym terenowy tempomat.

System informacyjno-rozrywkowy MBUX (Mercedes-Benz User Experience), wyposażony w najnowsze technologie multimedialne, oraz zaawansowane systemy bezpieczeństwa czynią jazdę nie tylko komfortową, ale także bezpieczną. Mercedes-Benz G 580 EQ oferuje również ekskluzywną serię EDITION ONE, dostępną od momentu premiery, która obejmuje rozszerzone wyposażenie standardowe i unikalne elementy stylistyczne.

Jeżeli interesuje Cię zakup tego innowacyjnego modelu, możesz znaleźć Mercedes-Benz G 580 z technologią EQ na portalu GetAuto, gdzie prezentowane są szczegółowe informacje oraz możliwości personalizacji tego wyjątkowego pojazdu.

 

https://media.mercedes-benz.pl/gelenda--zelektryfikowana-zupenie-nowy-mercedes-benz-g-580-z-
technologia-eq-oferuje-bezkompromisowe-mozliwosci-jazdy-w-terenie/

 

benz

Gelenda – zelektryfikowana: zupełnie nowy Mercedes-Benz G 580 z technologią EQ oferuje bezkompromisowe możliwości jazdy w terenie

25.04.2024 Zespół GetAuto.pl