Zaktualizowane Audi S3 już teraz można skonfigurować, z pierwszymi dostawami zaplanowanymi na drugi kwartał 2024 r. Wersja Sportback jest oferowana w cenie od 231 800 zł, podczas gdy S3 Limousine startuje od 234 800 zł. Model wyróżnia się zwiększoną mocą i odświeżoną stylistyką, szczególnie na froncie.

Dostępne w dwóch wersjach nadwozia, Sportback i Limousine, nowe S3 jest napędzane ulepszonym silnikiem 2.0 TFSI generującym 333 KM (245 kW) i 420 Nm maksymalnego momentu obrotowego, co czyni go najmocniejszym S3 w historii marki. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje teraz tylko 4,7 sekundy, a prędkość maksymalna została ograniczona do 250 km/h.

Nowością w S3 jest zastosowanie rozdzielacza momentu obrotowego (Torque Splitter), znane z RS3, które poprawia zwinność i stabilność auta. Dzięki temu rozwiązaniu, moment obrotowy jest dynamicznie rozdzielany między tylne koła, co umożliwia optymalną trakcję w zakrętach. Model posiada również nowy tryb jazdy - dynamic plus, który zwiększa dynamikę, szczególnie na zakrętach poprzez przekierowanie większej ilości momentu obrotowego na zewnętrzne koło.

Odświeżona stylistyka S3 odzwierciedla jego sportowy charakter. Nowa, sześciokątna osłona chłodnicy Singleframe jest spłaszczona i poszerzona, co dodaje dynamizmu. Duże, kanciaste boczne wloty powietrza oraz przedni spojler z pionowymi rozpórkami podkreślają jego motorsportowe pochodzenie. Z tyłu zwraca uwagę nowy zderzak z charakterystycznym wykończeniem nad dyfuzorem i czterema końcówkami wydechu, co dodatkowo podkreśla sportowy charakter auta.

audis3

Odświeżone i ulepszone – nowe Audi S3 już dostępne w polskiej sprzedaży

23.04.2024 Zespół GetAuto.pl