Nowy Ford Tourneo Custom oferuje przestronne wnętrze z dziewięcioma miejscami siedzącymi, które można dowolnie konfigurować. Jego układy napędowe obejmują hybrydę plug-in oraz wersję z napędem na obie osie. Niedawno pojazd otrzymał homologację umożliwiającą przewóz osoby na wózku inwalidzkim.

Tourneo Custom został zaprojektowany z myślą o wszechstronności i atrakcyjności dla klientów indywidualnych oraz biznesowych. Wyposażony jest m.in. w elastyczne tylne siedzenia na szynach, bezdotykowo otwierane drzwi boczne, system audio B&O oraz panoramiczny dach.

Na rynku dostępne są silniki wysokoprężne EcoBlue najnowszej generacji, oferujące moc 150 KM lub 170 KM, z napędem przekazywanym przez ośmiostopniową automatyczną skrzynię biegów lub sześciostopniową skrzynię manualną. Dostępna jest także wersja z napędem na wszystkie koła.

Nowy Tourneo Custom Plug-In Hybrid posiada równoległy układ hybrydowy o łącznej mocy 232 KM. Silnik elektryczny i akumulator o pojemności 11,8 kWh pozwalają na jazdę w pełni elektryczną na dystansie do 52 kilometrów, co umożliwia poruszanie się w strefach bezemisyjnych.

Przestronne wnętrze idealnie nadaje się do adaptacji dla jednego wózka inwalidzkiego. W tej specyfikacji wystarczy wypiąć jedną część ostatniego rzędu foteli, umożliwiając podróż siedmiu osobom. Adaptacja, przeprowadzona przez firmę FC Auto System Częstochowa, obejmuje montaż szyn w podłodze oraz trzypunktowego pasa bezpieczeństwa, zapewniającego zabezpieczenie osoby na wózku. W zestawie znajdują się również najazdy umożliwiające wjazd do samochodu.

Adaptacja jest nieinwazyjna dla konstrukcji pojazdu dzięki elastycznemu systemowi montażu siedzeń na szynach, pozwalającemu na różne konfiguracje wnętrza. Fotele można przesuwać do przodu i do tyłu, a także całkowicie je wymontować. Trzy indywidualne fotele w drugim rzędzie można przesuwać niezależnie od siebie, natomiast trzeci rząd składa się z podwójnego i pojedynczego fotela.

Tourneo Custom posiada nisko położoną podłogę i wysokość poniżej dwóch metrów, co umożliwia korzystanie z garaży i parkingów wielopoziomowych, często niedostępnych dla pojazdów tej klasy.

Samochody ze specjalistycznymi zabudowami są dostępne u wielu dealerów Forda. Ceny konwersji zależą od modelu i indywidualnych potrzeb klienta.

 

https://fordmedia.pl/2024/05/22/nowy-ford-tourneo-custom-przystosowany-do-przewozu-osob-na-wozku-inwalidzkim/

formedia

Nowy Ford Tourneo Custom

06.06.2024 Zespół GetAuto.pl