Wprowadzenie Nowego Modelu

BMW M5 wkracza do siódmej generacji z nowym, zelektryfikowanym układem napędowym M HYBRID. Dzięki temu, nowy model osiąga moc 535 kW/727 KM i moment obrotowy 1000 Nm, co pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 3,5 sekundy.

Dynamiczna Stylistyka i Luksusowe Wnętrze

Nowe BMW M5 zachwyca atletycznym wyglądem z muskularnym przednim pasem, wydatnymi nadkolami i charakterystycznym logo „M5”. Wnętrze łączy luksus z charakterystycznymi dla M elementami, oferując wyjątkowe wrażenia z jazdy.

Premiera i Produkcja

Światowa premiera nowego BMW M5 odbędzie się w lipcu 2024 roku na Festival of Speed w Goodwood. Produkcja rozpocznie się w zakładach BMW Group w Dingolfing, a samochód trafi na rynek w listopadzie 2024 roku.

Napęd M HYBRID: Moc i Zasięg

Napęd M HYBRID obejmuje silnik V8 o mocy 430 kW/585 KM oraz silnik elektryczny o mocy 145 kW/197 KM. Łącznie, samochód oferuje imponujący zasięg elektryczny do 69 km wg WLTP oraz prędkość maksymalną 305 km/h z pakietem M Driver.

Zaawansowane Zawieszenie

Zawieszenie nowego BMW M5 obejmuje podwójne wahacze poprzeczne i pięciowahaczową oś tylną, co zapewnia doskonałą dynamikę jazdy. Adaptacyjne zawieszenie M z elektronicznie sterowanymi amortyzatorami oraz aktywnym układem kierowniczym zwiększa precyzję i komfort jazdy.

Systemy Wspomagające Kierowcę

Nowe BMW M5 wyposażone jest w zaawansowane systemy automatyzacji jazdy i parkowania, takie jak ostrzeganie przed kolizją czołową, asystent kierowania i prowadzenia po pasie ruchu oraz automatyczny asystent ograniczeń prędkości.

Indywidualizacja Wrażeń z Jazdy

Panel sterowania BMW M5 pozwala na dostosowanie konfiguracji napędu, układu zawieszenia i układu kierowniczego do indywidualnych preferencji kierowcy. Funkcje takie jak Launch Control oraz tryb M Dynamic podnoszą emocje związane z jazdą.

Progresywny Sportowy Kokpit

Nowy BMW M5 oferuje sportowy kokpit z nową kierownicą skórzaną M, wielofunkcyjnymi fotelami M oraz zakrzywionym wyświetlaczem BMW. System BMW iDrive z operacyjnym systemem BMW 8.5 ułatwia obsługę poprzez wyświetlacz dotykowy i komendy głosowe.

Ekskluzywne Wyposażenie Wnętrza

Standardowe wyposażenie nowego BMW M5 obejmuje tapicerkę ze skóry Merino, system nagłośnienia Bowers & Wilkins, oświetlenie ambientowe oraz szklany dach panoramiczny, tworząc luksusową atmosferę wnętrza.

Podsumowanie

BMW M5 siódmej generacji łączy w sobie imponującą moc, zaawansowaną technologię hybrydową i luksusowe wykończenie. Premiera w listopadzie 2024 roku zapowiada nową erę dla legendarnej limuzyny High Performance.

 

https://www.press.bmwgroup.com/poland/article/detail/T0443379PL/nowe-bmw-m5

P90557399_lowRes_the-all-new-bmw-m5-0

BMW M5: Nowa Era Legendarnej Limuzyny

01.07.2024 Zespół GetAuto.pl