Wprowadzenie Nowych Modeli

Ingolstadt/Neckarsulm, 18 czerwca 2024 r. Od momentu premiery w 2021 r., Audi e-tron GT quattro* stanowi szczytowy model elektryczny w ofercie Audi. To czterodrzwiowe Gran Turismo wyróżnia się zjawiskowym designem, potężnym zespołem napędowym oraz dynamicznym prowadzeniem. Najnowsze wersje przynoszą znaczące ulepszenia w zakresie zasięgu, osiągów, ładowania i prowadzenia. Audi prezentuje również swój pierwszy w pełni elektryczny model RS performance – RS e-tron GT performance*. Nowe modele z rodziny Audi e-tron GT są już dostępne do zamówienia.

Nowe Standardy Wydajności

„Z modelami e-tron GT wyznaczamy nowe standardy wydajności. Zwiększona moc ładowania i elektryczny napęd na wszystkie koła zapewniają lepsze kompetencje podczas pokonywania długich dystansów oraz znacznie wyższe osiągi” – powiedział Gernot Döllner, Prezes Zarządu AUDI AG. Nowe warianty serii e-tron GT łączą progresywny design z innowacyjnymi technologiami, oferując wyraziste wzornictwo.

Progresywny Design

Nowe Audi S e-tron GT* ucieleśnia elegancki i sportowy charakter. Przód jest jednorodny i ekspresyjny, z całkowicie zamkniętą osłoną Singleframe otoczoną czarną maską. Tłoczone struktury nadają grillowi precyzyjną trójwymiarowość. Kurtyny powietrzne w przednim pasie optymalizują przepływ powietrza, a tył dominowany jest przez aerodynamiczny dyfuzor z pionowymi żebrami. Audi RS e-tron GT* prezentuje jeszcze bardziej sportowy wygląd z trójwymiarową strukturą plastra miodu i funkcjonalnymi łopatkami w kształcie litery L.

Elektryczny Napęd na Wszystkie Koła

Modele Audi S e-tron GT oraz RS e-tron GT wyposażone są w silniki synchroniczne z magnesami trwałymi, osiągającymi moc 176 kW (239 KM) przy przedniej osi. Nowo opracowane jednostki elektryczne przy tylnej osi mają moc 415 kW (564 KM), a RS e-tron GT performance* osiąga maksymalną moc 680 kW (925 KM). Wszystkie modele oferują imponujące przyspieszenie i prędkości maksymalne do 250 km/h.

Ulepszony Akumulator i System Ładowania

Audi wprowadziło lżejszy akumulator HV o większej gęstości energii, pozwalający na zasięg do 609 km. Maksymalna moc ładowania wzrosła do 320 kW, co pozwala na naładowanie akumulatora od 10 do 80% w zaledwie 18 minut. Funkcja Plug & Charge umożliwia automatyczną autoryzację i aktywację ładowania na kompatybilnych stacjach.

Zrównoważone Materiały Wnętrza

Nowa identyfikacja wizualna Audi wpływa także na wnętrze, które cechują przeprojektowane fotele, kierownica i osłony progów drzwi oraz nowe cyfrowe treści. Wnętrze wykonane jest z materiałów zrównoważonych, takich jak mikrowłókna Dinamica i tkanina Cascade. Fotele, kierownica oraz inne elementy są wykończone mikrofibrą Dinamica, która w 37–45% składa się z poliestru pochodzącego z recyklingu.

Nowoczesna Technologia

Modele e-tron GT korzystają z zaawansowanych technologii, takich jak Audi virtual cockpit, który dostarcza nowych informacji na temat temperatury akumulatora i pokazuje maksymalną możliwą moc ładowania. Opcjonalny panoramiczny szklany dach minimalizuje bezpośrednie działanie promieni słonecznych i staje się nieprzezroczysty po naciśnięciu przycisku dzięki technologii PDLC.

Podsumowanie

Nowa rodzina Audi e-tron GT ustanawia nowe standardy w zakresie wydajności, designu i technologii. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, imponującym osiągom i zrównoważonym materiałom, Audi e-tron GT jest symbolem przyszłości motoryzacji.

 

https://audi-mediacenter.pl/artykul,50778,nowe_audi_e-tron_gt__elektryzujace_arcydzielo

skoda-blogdwq

Audi e-tron GT: Nowe Standardy Elektrycznej Wydajności

28.06.2024 Zespół GetAuto.pl