Topowy model w rodzinie elektrycznych Volkswagenów ID. uzyskał doskonałe oceny w prestiżowym teście automobilklubu ADAC: ID.7 był pierwszym pojazdem w historii, który uzyskał średnią notę 1,5, a tym samym ogólną ocenę „bardzo dobrą” w niezależnym teście przeprowadzonym przez inżynierów z największego europejskiego automobilklubu.

Każdego roku eksperci z niemieckiego automobilklubu ADAC badają około 100 pojazdów i sprawdzają ponad 350 elementów każdego z nich w siedmiu głównych kategoriach. ID.7 otrzymał doskonałe oceny w kategoriach silnik/napęd (1,0), bezpieczeństwo (1,1), środowisko/ekologia (1,2) i komfort (1,5). Największy model elektrycznej rodziny ID. wypadł dobrze również w innych głównych kategoriach, które są uwzględniane w ogólnej ocenie: właściwości jezdne (2,1), nadwozie/bagażnik (2,3) i wnętrze (2,4) zostały ocenione jako „dobre”. Dzięki temu, że dwie z kategorii: środowisko/ekologia i bezpieczeństwo mają największą wagę, ID.7 uzyskał łączną ocenę 1,5, a tym samym – jako pierwszy samochód w historii testów ADAC – ogólną ocenę „bardzo dobrą”.

„Jesteśmy bardzo dumni z tego fantastycznego wyniku. Testy przeprowadzane przez ADAC są niezwykle wymagające, a sama instytucja jest niezależna i ma doskonałą reputację. Dlatego jestem przekonany, że ta ocena może pomóc wielu potencjalnym klientom w podjęciu decyzji o wyborze flagowego modelu rodziny ID.” – powiedział Kai Grünitz, członek zarządu ds. rozwoju marki Volkswagen Samochody Osobowe.

W teście ADAC wziął udział Volkswagen ID.7 Pro z silnikiem o mocy 286 KM. Zaimponował testującym bardzo wysoką efektywnością energetyczną: przy zużyciu zaledwie 18,1 kWh/100 km w trybie mieszanym, elektryczny Volkswagen jest jednym z najbardziej ekonomicznych modeli w klasie średniej. Dzięki temu uzyskał wynik 0,7 w podkategorii „Zużycie/CO2”, a tym samym pełne pięć gwiazdek. Ten znakomity wynik udało się poprawić w podkategorii „Bezpieczeństwo czynne/systemy wspomagające”, w której ID.7 uzyskał maksymalny wynik – 0,6.

„Volkswagen ID.7 udowodnił, że bezpieczeństwo, wydajność i komfort to nie tylko kwestia ceny. To dobra wiadomość dla klientów. Nasze badania samochodów, dzięki wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi są jednymi z najbardziej wszechstronnych testów ADAC, dzięki nim można szybko porównać samochody, nawet z różnych segmentów i przedziałów cenowych” – powiedział Dino Silvestro, szef działu testów pojazdów w Centrum Technicznym ADAC w Landsberg am Lech.

Pełny test Volkswagena ID.7, przeprowadzony przez ADAC można znaleźć pod adresem https://www.adac.de/rund-ums-fahrzeug/autokatalog/marken-modelle/vw/id7/1generation/328849/

 

źródło

https://vw-press.pl/komunikat-prasowy,33335,volkswagen-id-7-jako-pierwszy-samochod-uzyskal-ocene-%E2%80%9Ebardzo-dobra%E2%80%9D-w-te.html#komunikat

id77

Volkswagen ID.7 – doskonałe oceny

22.05.2024 Zespół GetAuto.pl