Przełomowy miejski crossover Lexus LBX zyskał nową limitowaną wersję specjalną. LBX Match Point zwraca uwagę stylistycznymi detalami, wyrazistymi kolorami oraz unikalnymi akcentami, które nawiązują do tenisa. Lexus z tą dyscypliną sportu związany jest od lat przy okazji najważniejszych wydarzeń i rozgrywek tenisowych. Od 2023 roku marka jest partnerem najbardziej prestiżowego męskiego cyklu ATP Tour.

Lexus LBX Match Point został stworzony z okazji turnieju Trofeo Conde de Godo 2024 rozgrywanego na kortach w Barcelonie. Auto powstanie w tylko 25 egzemplarzach i będzie dostępne na rynku hiszpańskim. LBX Match Point został tam wyceniony na 45 700 euro.

Nawiązania do tenisa w limitowanej wersji miejskiego crossovera są wyraziste i stylowe. Nadwozie auta pomalowano ciemnoszarym lakierem metalicznym i przyozdobiono detalami w kolorze charakterystycznym dla tenisowej piłki. Auto ma listwę nad atrapą chłodnicy oraz dolny fragment tylnego zderzaka w tym odcieniu żółtego, a także antenę dachową oraz specjalny wzór na lusterkach bocznych. Dodatkowo słupki C zostały przyozdobione grafiką z liniami kortu tenisowego. 18-calowe felgi aluminiowe w kolorze czarnego matu zyskały żółty detal z nazwą modelu. Na tylnej klapie przy nazwie modelu dodano oznaczenie wersji specjalnej.

We wnętrzu uwagę zwracają przeszycia foteli, deski rozdzielczej i kierownicy w kolorze piłki tenisowej. Tapicerka wnętrza jest czarno-brązowa, a auto ma welurowe chodniki z oznaczeniem wersji specjalnej. Przycisk start/stop został zastąpiony przyciskiem PLAY wpisanym w piłkę tenisową.

Lexus LBX Match Point nie jest dostępny na polskim rynku.

 

https://www.lexusnews.eu/pl/modele-lexus/lexus-lbx/informacje-prasowe/1505-item-lexus-lbx-match-point-inspirowany-tenisem

lexuss1

LEXUS LBX MATCH POINT

29.05.2024 Zespół GetAuto.pl