Lexus model ES jest najchętniej wybieranym sedanem Lexusa w Polsce. Model ten jest ceniony za najwyższą jakość wykonania, komfort, wyciszenie kabiny, a także oszczędny napęd hybrydowy, co ma szczególne znaczenie przy wyborze reprezentacyjnej limuzyny dla firmy. Potwierdzają to wyróżnienia w plebiscytach jak tytuł „Executive Car of the Year” przyznany przez czytelników brytyjskiego magazynu „Professional Driver”.

ES jest też wysoko oceniany także ze względu na swoją bezawaryjność, co potwierdzają dane z polskiej sieci dealerskiej. Ponad 90% aut, które przejechały już około 100 tys. km, nie wymagały wymian tarcz lub klocków hamulcowych, co wyróżnia ES-a na tle porównywalnych aut z napędami konwencjonalnymi. Co więcej, ponad połowa ES-ów z przebiegami na poziomie 150 tys. km wciąż ma fabryczne tarcze i klocki hamulcowe, co potwierdza najwyższą jakość oraz pozwala obniżyć koszty użytkowania samochodu.

ES-a napędza wydajny napęd hybrydowy czwartej generacji z silnikiem o pojemności 2,5 litra. Łączna moc układu wynosi 218 KM, auto rozpędza się od 0 do 100 km/h w 8,9 sekundy, a jego największą zaletą jest niskie zużycie paliwa. ES 300h średnio w cyklu mieszanym uzyskuje wynik od 5,2 l/100 km.

W salonach Lexusa można już zamawiać model ES z 2024 roku produkcji, a najczęściej wybierana wersja Business Edition w ofercie specjalnej kosztuje teraz od 233 700 zł, czyli aż o 35 800 zł mniej od ceny katalogowej. Samochód w tej odmianie ma pakiet systemów bezpieczeństwa Lexus Safety System +2.5, elektrycznie regulowaną i podgrzewaną kierownicę, elektrycznie regulowane i podgrzewane fotele, system multimedialny z 12-calowym ekranem dotykowym, wbudowaną nawigacją i asystentem głosowym Lexus Concierge, a także 18-calowe felgi aluminiowe, aktywny tempomat, przednie i tylne czujniki parkowania oraz kamerę cofania, system monitorowania martwego pola i elektryczny szyberdach z zasuwaną roletą.

Lexusa ES 300h Business Edition można sfinansować w programie KINTO ONE, korzystając z atrakcyjnych warunków oraz elastycznych form zakończenia kontraktu. W ramach Leasingu KINTO ONE miesięczna rata netto wynosi od 1990 zł, a w Najmie KINTO ONE samochód kosztuje od 1890 zł netto miesięcznie. W obu przypadkach umowa zawierana jest na dwa lata, obowiązuje 10-procentowa opłata wstępna, a limit przebiegu wynosi 15 tys. km rocznie. W przypadku najmu nie ma możliwości wykupu auta po zakończeniu umowy.

 

źródło

HTTPS://WWW.LEXUSNEWS.EU/PL/MODELE-LEXUS/LEXUS-ES/INFORMACJE-PRASOWE/1488-ITEM-LEXUS-ES-Z-2024-ROKU-
PRODUKCJI-OD-233-700-ZL-W-BOGATO-WYPOSAZONEJ-WERSJI-BUSINESS-EDITION

 

MY23_ES_EU_Digital_Mirrors_05A (1)

LEXUS ES JUŻ OD 233 700 ZŁ

10.05.2024 Zespół GetAuto.pl