o carQ.pl

Do czego służy www.carQ.pl

carQ.pl to nie tylko komfortowy sposób na BEZPŁATNE i błyskawiczne sprawdzenie danych, przebiegu czy historii przeprowadzonych badań technicznych auta.
Dzięki carQ.pl w kilka chwil wygenerujesz raport zawierający informacje z weryfikacji danych dostępnych w Centralnej Ewidencji Pojazdów.

Dla Twojej wygody, ze strumienia dostępnych danych carQ.pl porównuje istotne informacje i w postaci komunikatów zwróci uwagę jeśli powinieneś się nimi zainteresować.

Przejrzysty dokument zawiera takie informacje jak:
-    datę produkcji i pierwszej rejestracji pojazdu
-    markę, model i szczegółowe dane techniczne
-    ważność badań technicznych i ubezpieczenia OC
-    dotychczasowa ilość właścicieli
-    czy pojazd zarejestrowany jest na firmę czy osobę fizyczną
-    ostatni zarejestrowany przebieg pojazdu

-    ALERT o niezgodności rejestrowanego przebiegu pojazdu
-    przebieg pojazdu w ostatnim roku i średnio miesięczny
-    miejsce zakupu (Polski salon lub sprowadzony z zagranicy)
-    przebieg pojazdu w ostatnim roku

Sam raport "sprawdź auto" to nie wszystko.
Dla zabieganych lub zapominalskich carQ.pl oferuje BEZPŁATNE przypomnienia o dacie zbliżających się obowiązkowych badań technicznych oraz terminie ważności polisy OC i AC.


Dlaczego warto dbać o aktualne badania pojazdu?

Pilnuj terminu obowiązkowych badań technicznych!
Brak aktualnych badań technicznych w najlepszym wypadku zakończyć się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego, a w skrajnych przypadkach przymusową podróżą na lawecie.
Każdorazowo kontrola drogowa pojazdu bez ważnych badań może zostać „urozmaicona” mandatem karnym.
Pamiętaj o terminowej wizycie w stacji kontroli pojazdów.
Sprawdź pojazd w carQ.pl i skorzystaj z automatycznego przypomnienia o terminie kolejnej wizyty w stacji kontroli pojazdów.
Na 7, 3 i 1 dzień przed końcem ważności badań Twojego pojazdu carQ.pl wyśle do Ciebie wiadomość mail z informacją o konieczności dopełnienia formalności.
Pierwsze powiadomienie pozwoli na sprawdzenie stanu technicznego auta w zaprzyjaźnionym warsztacie, aby w trakcie kontroli nie spotkała Ciebie niespodzianka.
Drugie powiadomienie pozwoli Tobie zaplanować czas i wybrać Stację Kontroli Pojazdów, którą masz najbliżej.
Trzecie powiadomienie to już tylko formalność. Jedź na badanie techniczne i aktualizuj dokument. Po wizycie w Stacji Kontroli Pojazdu dane zostają przekazane do bazy Centralnej Ewidencji Pojazdów.


Nie tylko badania techniczne.

Przypomnimy również o ubezpieczeniach.

Aktualne badania techniczne nie wyczerpują obowiązków każdego właściciela pojazdu.
carQ.pl sprawdzi auto pod względem aktualnego ubezpieczenia.
Jeśli jesteś właścicielem lub użytkownikiem pojazdu warto wykorzystać dodatkową możliwość przypomnienia o konieczności przedłużenia polisy OC lub/i AC.
Podobnie jak w przypadku badań technicznych carQ.pl udostępnia bezpłatną możliwość ustawienia przypomnień dotyczących terminu ważności Twojej polisy.
Odpowiednio wcześnie otrzymana informacja o dobiegającym końca  terminie umowy z ubezpieczycielem pozwoli Tobie zorientować się w aktualnych ofertach rynkowych i dokonaniu ewentualnych zmian.
Pamiętaj, że jazda bez ważnego ubezpieczenia to olbrzymie ryzyko zarówno dla Ciebie jak również dla innych uczestników ruchu.
Bądź bezpieczny w ruchu.