Jak przygotować auto do sprzedaży

Zakup nowego auta, a zwłaszcza pierwszego, to niezwykle emocjonujące uczucie. Co jednak trzeba zrobić, żeby sprzedać samochód za jak najwyższą cenę? Ile trzeba dołożyć, aby przygotować pojazd do sprzedaży? Dziś przedstawimy Wam kilka rozwiązań, które podniosą wartość auta przed sprzedażą.

  1. Przygotuj auto wizualnie

Wszyscy kupujemy oczami. Ludzie większość rzeczy poznaje za pomocą zmysłu wzroku. Nic tak nie zepsuje pierwszego wrażenia, jak brud na lakierze, plamy na tapicerce czy kurz wewnątrz auta.

Wycieczka na myjnie, przed wizytą potencjalnego kupca lub robieniem zdjęć do ogłoszenia, może nam tylko pomóc.

Jedynym miejscem, gdzie nadmierna czystość, może świadczyć o problemach z pojazdem, jest pod maską.

  1. Zadbaj o zapach

Delikatna woń unosząca się w aucie może pozytywnie wpłynąć na ocenę pojazdu. Jednak zbyt intensywny zapach świadczy o chęci ukrycia mankamentów. Czy było palone w środku, a może samochód ma historię popowodziową?

Musimy zadbać, aby woń była tylko i wyłącznie dodatkiem, gdy siedzimy w aucie. Wtedy dopełni dobre wrażenie o samochodzie.

  1. Pamiętaj o szczegółach

Każdy detal, który możemy poprawić sami, lub niewielkim kosztem u mechanika, powinniśmy naprawić jak najszybciej. Potencjalny kupiec, będzie wyolbrzymiał wartość naprawy, próbując jak najwięcej zbić z ceny. Nam zajmie to chwilę i pozwoli utrzymać wyższą cenę.

Ważną rolę przy zakupie odgrywają koła. Czyste opony i felgi mogą być czynnikiem decydującym. Ślady rdzy na felgach, czy opony z ledwo widocznym bieżnikiem skutecznie odstraszają klientów. Popękane kołpaki także trzeba wymienić.

  1. Przedstaw historię auta

Udokumentowana historia pojazdu to wielki plus. Faktury, dokumenty oraz inne dokumenty potwierdzające stan auta to zaleta. Na szczęście nie trzeba już zbierać tych wszystkich papierów. Za pomocą www.carq.pl przedstawisz historię pojazdu na smartfonie za pomocą wygodnego raportu PDF.

Tak twardych argumentów nie da się wytrącić z rąk, a klient widzi, że nie mamy nic do ukrycia.